Здоров'я

Робота в офісі може викликати астму. Це ще один плюс віддаленої роботи

Результати нового дослідження припускають, що, здавалося б, нешкідлива атмосфера офісу може викликати астму у деяких працівників.

Астма може бути викликана безліччю різних факторів. Вчені показали, що офіс може поєднувати в собі деякі з них, що робить це місце небезпечним для астматиків

В ході дослідження вчені виявили безліч факторів, від тонера для принтера і чистильних засобів до поганої вентиляції й цвілі, що циркулює в кондиціонері, які сприяють розвитку бронхіальної астми у працівників. Дослідники також виявили, що працівники з астмою, викликаною офісною роботою, залишали свої робочі місця, і, якщо роботодавці не вносили змін для розв’язання цієї проблеми, це явище ставало все більш поширеним.

Автори вивчили історії хвороби 47 офісних працівників з астмою, викликаних професійною діяльністю, про які надходили повідомлення в Бірмінгемську регіональну службу професійних захворювань легенів. У більшості з учасників астма була підтверджена шляхом послідовного моніторингу швидкості видиху. Сімнадцять пацієнтів також пройшли додаткове тестування і виявилося, що їх легені дуже чутливі.

Дослідники виділили три основні групи факторів, які були причинами професійної астми в офісних працівників. Це були: фактори, виявлені в офісі (тонер для принтера, клей для плитки на підлозі, цвіль і чистильні засоби), фактори, що надходять з системи вентиляції офісу (цвіль в кондиціонерах і вентиляційних шахтах, які були встановлені неправильно), і фактори з безпосереднього оточення офісу (прилеглі майстерні, пари фарби й вихлоп автомобілів).

Автори також аналізували, чи роботодавці вносили будь-які корективи для підтримки офісних працівників, які страждають професійною астмою, і що в результаті робили працівники. Їх найбільшим відкриттям було те, що, коли роботодавці не діяли, працівники мали в 100 разів більше шансів звільнитися. За словами вчених, якщо дозволити працівникам з професійною астмою продовжувати працювати дома, це допоможе уникнути відходу кадрів, оскільки працівникам потрібно менше днів лікарняного.

Доповідь дослідників була представлена на ERS International Congress 2021.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button