Земля

Аналіз стародавніх мінералів показав високий рівень кисню на Землі 2 млрд років тому

Аналіз стародавніх мінералів показав високий рівень кисню на Землі 2 млрд років тому. Це означає, що в той час наша планета була багатшою на кисень, ніж вважалося раніше, йдеться в дослідженні вчених з Університету Альберти. Робота опублікована в журналі Nature Geoscience.

Дослідники вивчили буровий керн, видобутий на території і який містить шунгіт — багату вуглецем осадову породу, вік якої складає близько 2 млрд років.

Аналіз зразків показав, що в той час в атмосфері Землі була досить висока концентрація вуглецю, а також надзвичайно високі рівні молібдену, урану і ренію.

Автори роботи відзначають, що результати дослідження допоможуть краще зрозуміти процес еволюції на «ранній Землі», — зокрема, точніше встановити життєвий цикл еукаріотів. Ці рослини є попередниками всього складного життя і вимагають високого рівня кисню в навколишньому середовищі, щоб процвітати.

Дослідження підтверджує ідею про те, що відповідні умови для розвитку складного життя на ранній Землі почалися набагато раніше, ніж вважалося раніше.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button