Екологія

Всесвітня метеорологічна організація попередила про погодні аномалії улітку 2020 року

Всесвітня метеорологічна організація попередила про погодні аномалії улітку 2020 року. Мова йде про сильне підвищення температури поверхні океану в тропічних широтах і серйозний дефіцит опадів на території Південної Америки і півострові Індостан. Про це йдеться в бюлетені з глобального сезонного клімату, опублікованому на сайті організації.

Прогноз, складений ВМО, заснований на даних з 13 Глобальних центрів підготовки довгострокових прогнозів, розташованих по всьому світу. На основі цих даних складаються моделі погодних умов, які будуть спостерігатися в усьому світі протягом найближчих трьох місяців. Нинішній прогноз стосується погодних умов в травні, червні та липні.

Моделювання показало, що протягом всього тримісячного періоду температура приповерхневого шару атмосфери Землі буде значно вище норми. У порівнянні з 1993-2009 роками, глобальний обсяг опадів у цей період буде надмірним.

При цьому над територією Південної Африки і південної Америки, а також на півострові Індостан буде спостерігатися дефіцит опадів. На Індонезію і Австралію, навпаки, доведеться набагато більше норми.

У тропічних широтах в травні-липні 2020 року буде спостерігатися критично високе зростання температури води в океані. З одного боку, це може призвести до формування потужних тропічних циклонів, з іншого — завдати великої шкоди кораловим рифам, відзначають автори дослідження.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button