Наука

Аналіз великих даних спростовує міф про формування звичок за 21 день

Дослідники вивчили поведінку десятків тисяч людей за допомогою машинного навчання. Аналіз показав, що не існує універсального правила — формування різних звичок може зайняти різний час.

Дослідники з Каліфорнійського технологічного інституту, Чиказького і Пенсільванського університетів використовували машинне навчання, щоб проаналізувати великі набори даних про поведінку десятків тисяч людей. Вони вивчали, скільки часу йде на формування тієї чи іншої звички.

Вчені сконцентрувалися на двох типах звичок: регулярному занятті спортом і миттям рук працівниками лікарні. Для збору даних про заняття спортом дослідники спостерігали за 30 000 відвідувачів мережі фітнес-центрів протягом 4 років. Вчені зібрали інформацію про 12 млн відвідувань.

Також дослідники проаналізували результати спостережень за 3 тис. працівниками лікарні протягом близько 100 змін. Компанія, яка надала дані для дослідження, використовувала технологію радіочастотної ідентифікації (RFID) для моніторингу миття рук в лікарнях. Сукупний набір містив понад 40 млн записів.

Існує поширене уявлення, що для формування будь-якої звички — корисної або шкідливої — потрібно 21 день. Однак результати аналізу зібраних даних показали, що це не так: потрібні місяці, щоб виробити звичку ходити в спортзал, і тижні, щоб виробити звичку мити руки в лікарні.

Дослідження також показало, що час доби, коли людина займалася спортом, не впливало на формування стійкої звички. Але, для 76% відвідувачів спостерігалася кореляція між часом, який пройшов з моменту останнього відвідування, і ймовірністю формування звички. Іншими словами, чим більше часу пройшло відтоді, як відвідувач в останній раз ходив в спортзал, тим менше ймовірність того, що це увійде у нього в звичку.

Можливо, ви чули, що для формування звички потрібно близько 21 день, але ця оцінка не була заснована на жодних наукових даних. Наші роботи підтверджують ідею, що швидкість формування звички залежить від поведінки конкретної людини і безлічі інших факторів, – говорить Колін Камерер, співавтор дослідження з Каліфорнійського технологічного інституту


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button