Наука

Нецензурна лайка виявилася здатною підвищити впевненість у собі

А ще лайлива лексика може надати приплив фізичних сил і сприяє більш ризикованій поведінці. До такого висновку прийшли вчені з Великобританії.

Image by Robin Higgins from Pixabay

Відомо, що нецензурна лайка сприяє виходу негативних емоцій, тому людина, будучи в гніві, може отримати деяке моральне полегшення. Крім того, є дослідження, згідно з якими мат допомагає знизити відчуття фізичного болю (при зануренні руки в крижану воду).

А ще лайки підвищують переконливість мови і фізичну силу. Однак останньому факту було присвячено зовсім мало досліджень, тому вчені з Університету Кіла (Великобританія) під керівництвом того ж доктора Річарда Стівенсона, який займався схожими дослідженнями в 2018 році, вирішили зосередити зусилля саме на цьому аспекті лайливої лексики. Свої висновки вони представили Quarterly Journal of Experimental Psychology.

На цей раз вчені провели два експерименти: у першому взяли участь 56 осіб, а по-другому — 118 (63 чоловіки і 53 жінки, дві людини вважали за краще не повідомляти про свою статеву приналежність). Спочатку оцінювали фізичну силу випробовуваних. Вони повинні були виконати фізичні вправи за допомогою стільця. У першому випадку без того, щоб вимовити лайку, у другому — після того, як вони проговорили його вголос. У другому експерименті добровольці надували віртуальну повітряну кулю.

Завданням було зробити його максимально великим, не допустивши того, щоб він лопнув. Спочатку це також проробляли без проголошення лайки (замість неї використовували нейтральну мову), а потім — з проголошенням.

З’ясувалося, що лайка підвищує як фізичну силу, так і ризиковану поведінку (її рівень підвищився на вісім відсотків). Повторення лайок сприяло тому, що людина сприймала ситуацію швидше з гумором і як би «відпускала» труднощі. Це допомагало підвищити впевненість у собі і знизити рівень страху і побоювань. Тому дослідники вважають, що нецензурна лексика може бути корисною — наприклад, при підготовці до публічних виступів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button