Наука

Вчені виявили, що вовки прив’язуються до людей не гірше собак

Проявляти прихильність до людини – природна поведінка для собаки, але чи демонструють його вовки? У новому дослідженні шведські вчені підтвердили: вовки теж можуть впізнавати знайомих людей і демонструвати прихильність до них. Дослідження опубліковано в журналі Ecology and Evolution.

Одна з дослідниць з Вовком на прізвисько Леммі / © phys.org

Вовк – предок домашньої собаки, але при цьому їх поведінка різниться радикально. Чи сформувалася собача прихильність до людини вже після одомашнення або ж коріння цієї поведінки варто пошукати у дикого предка?

Щоб відповісти на це питання, група шведських дослідників випробувала 10 вовків та 12 собак у різних тестах, сподіваючись виявити ті самі риси поведінки, які дозволили собаці стати першим домашнім улюбленцем. І собаки, і вовки були вирощені в однакових умовах і проходили одні і ті ж випробування аж до восьмимісячного віку.

В одному з тестів дві людини, знайомий і незнайомець, по черзі входили в кімнату, де знаходилася тварина. Схожі дослідження раніше проводили на немовлятах, і було показано, що в стресовій ситуації (знаходження в незвичному місці і зіткнення з незнайомою людиною) тварини, як і людські діти, шукають близькості у того, кого знають.

Виявилося, і вовки, і собаки прекрасно розрізняють знайомих і незнайомих людей, після чого вступають у фізичний контакт і намагаються провести більше часу саме з першими. Також цікаво, що якщо собаки поставилися до тестової ситуації більш спокійно, то вовки явно нервували, однак при появі знайомої людини швидко заспокоїлися.

Вовченя Бьорк, теж брав участь у випробуваннях / © phys.org

Іншими словами, поведінка, яку ми вважаємо виключно собачою, насправді, може називатися і вовчою. Вчені вважають, що саме ці риси стали об’єктом селективного тиску на ранніх етапах одомашнення собаки: стародавні люди спеціально відбирали найбільш прив’язливих і відданих вовченят, які потім стали предками всього собачого племені.

У майбутньому вчені збираються продовжувати працювати з собаками та вовками, щоб спробувати знайти інші можливі подібності в їх поведінці та з’ясувати, що саме одомашнення змінило поведінку собак — і чи змінило взагалі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments