Технології

Інженери створили «квантові композити» для електричних і оптичних інновацій

Група інженерів і матеріалознавців з Каліфорнійського університету в Ріверсайді зробила важливе відкриття, яке призведе до прогресу в електричних, оптичних і комп’ютерних технологіях.

Дослідницька група Інженерного коледжу Марлана і Розмарі Борнс, очолювана професором Олександром Баландіним, продемонструвала в лабораторії унікальну практичну функцію недавно створених матеріалів. Вчені назвали їх квантовими композитами.

Композити складаються з невеликих кристалів, які дослідники назвали charge density wave quantum materials «квантові матеріали з хвильовою щільністю заряду». Вони, в свою чергу, включені в полімерну матрицю (великі молекули з повторюваними структурами). При нагріванні або впливі світла матеріал зазнає фазовий перехід, який призводить до незвичайного електричного відгуку композитів.

У порівнянні з іншими матеріалами, квантові композити, створені групою Баландіна, проявляли функціональність в набагато ширшому діапазоні температур. Також вони мали підвищену здатність накопичувати електрику.

«Ми сподіваємося, що наша здатність зберігати фази квантового конденсату в матеріалах з хвилею зарядової щільності навіть всередині невпорядкованих композитів і навіть при температурі вище кімнатної може змінити правила гри для багатьох додатків. Це концептуально інший підхід до налаштування властивостей композитів, які ми використовуємо в повсякденному житті», — пишуть вчені.

Конденсатори можна використовувати для забезпечення пікової потужності і подачі енергії для пам’яті комп’ютера під час несподіваного відключення. Вони можуть заряджатися і розряджатися швидше в порівнянні з батареями.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button