Людина

Аномальна активність мозку дає характерні відчуття, пов’язані зі смертю

Вчені розкрили секрет відчуттів, характерних для клінічної смерті (коли людина бачить світло в кінці тунелю, їй здається, що вона покидає тіло і т.д.), пише Washington Post. Причина в особливій активності нейронів, стверджують співробітники Університету Мічигану. Вони зробили електроенцефалограму (ЕЕГ) дев’яти щурам, у яких викликали зупинку серця. Протягом перших 30 секунд після зупинки серця у всіх гризунів було зафіксовано різке зростання активності мозку, пов’язаної з наявністю свідомості і обробкою візуальною інформацією. Активність навіть перевершувала нормальні показники стану неспання. Це і є свідчення пережитого досвіду смерті.

Отже, суть в тому, що всі нейрони починають передавати сигнали одночасно. У нормальному стані, коли організм не спить, на ЕЕГ можна побачити окремі сплески активності. Це залежить від того, яка зараз інформація обробляється. Якщо тіло померло, на екрані буде пряма лінія.

Можливо, аномальна активність – прояв шоку, що відчуває тіло у відповідь на різкі фізіологічні зміни. Тому, всупереч очікуванням, після припинення надходження кисню посилюється зв’язок різних зон мозку. Зараз вчені хочуть виявити чітку межу між наявністю і відсутністю свідомості саме з активності мозку. Це актуально для пацієнтів, що знаходяться у вегетативному стані.

Натхнення: meddaily.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button