Земля

Землетруси як причина глобального потепління

Нові дані показали, що землетруси цілком можуть виступати каталізатором глобального потепління. Відбувається це з тієї причини, що вони піднімають і випускають парникові гази з океанського дна.

Дослідники виявили аргументи на користь того, що після сильного землетрусу в 1945 році більше семи мільйонів кубометрів метану потрапило в Північне Аравійське море. Такий стан справ демонструє природне джерело викидів парникових газів, який до цього часу ще не був ретельно розглянутий.

Як відомо, метан у 20 разів сильніший, ніж вуглекислий в ролі «парникового газу», втім, його кількість в атмосфері нижча. Значні кількості метану приховані в льодовиках на дні континентального шельфу. Як вважають фахівці, від 1000 до 5000 гігатонн вуглецю містяться в метанових гідратах, а це куди більше, ніж загальна кількість вивільняється при спалюванні викопного палива на рік.

На основі аналізу даних учені припустили, що землетрус 1945 року став причиною розтріскування відкладень, випускаючи газ (близько 7,4 млн. кубометрів метану).

Натхнення: scienceblog.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button