Екологія

Антарктичний льодовик Туейтса тане з аномально високою швидкістю

На цей час танення льодовика Туейтса у Західній Антарктиді на 4% підвищує рівень моря у світі.

Як вважає команда німецьких і британських геофізиків, цей показник у майбутньому буде тільки зростати, передає ecosphere.press.

Дослідники вивчили дані аеромагнітних спостережень і склали карту геотермального теплового потоку у Західній Антарктиді. Завдяки цьому вдалося виявити під льодовиками Туейтса зону надходження з надр землі великої кількості геотермального тепла.

Автори пояснюють це тим, що Західна Антарктида — регіон геологічно молодий. Якщо у Східній Антарктиді товщина земної кори досягає 40 кілометрів, то у Західній — не більше 25. Тому у регіоні може виникати геотермальний тепловий потік потужністю до 150 міліватів на квадратний метр. Приблизно такі ж значення зафіксовані у Східній Африці.

Вчені вважають, що підвищений геотермальний потік в Антарктиді існує вже кілька мільйонів років, і швидкість танення льодовика у першу чергу визначається температурою біля його основи.

Щоб поставити крапку в обговоренні аномально високої швидкості танення льодовика, геофізики планують взяти проби з його ложі – поверхні, по якій рухається льодовик – і провести точкові вимірювання теплового потоку.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button