Екологія

Теплі потоки повітря створюють величезні діри в льоду Антарктики

Дослідники з США, Австралії і ОАЕ вияснили, що величезні дірки в льодовику Антарктиди з’являються через теплі повітряні течії.

Photo by Paul Carroll on Unsplash

Йдеться про вузькі струмені теплого вологого повітря, які ще називають атмосферними річками.

Цей процес можна простежити на прикладі величезної ополонки, яка з’явилася взимку 1973 року під льодами моря Уедделла біля берегів Антарктиди. Через деякий час, навесні 2017 року, дослідники виявили ополонку в тому ж місці.

“Ополонки сильно впливають на фізичну і екологічну динаміку Південного океану. Вони служать гігантськими «вікнами» в морському льоду, які дозволяють великій кількості тепла переміщатися з океану в атмосферу, змінюючи регіональну і глобальну циркуляцію океану. Вони також впливають на терміни і масштаби цвітіння фітопланктону, що становить основу морської харчової мережі”, – говорить Кайл Маттінглі, науковий співробітник Інституту Землі, океану і атмосфери Ратгерського університету

NASA раніше оприлюднило відео, на якому видно масштаби кліматичної катастрофи, пов’язаної з таненням льодовиків. В Антарктиді через глобальне потепління щороку тануть 118 гігатонн льоду, а в Гренландії – 200 гігатонн.

Нагадаємо, що процес танення льодовиків за останнє десятиліття прискорився. За даними Національного центру даних по снігу і льоду США, якщо весь крижаний щит Антарктиди розтане, рівень океану підніметься приблизно на 60 метрів, що матиме катастрофічні наслідки для Землі.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button