Екологія

Антарктика почала зеленіти через підвищення температур

Вчені оголосили про нову екосистему на Антарктичному півострові. На поверхні талого снігу цвітуть водорості, забарвлюючи лід в зелений колір, і потенційно створюючи джерело живлення для інших видів організмів.

Sarah Vincent

Британська команда, що стоїть за дослідженням, вважає, що це «цвітіння» у майбутньому розширить свій асортимент, тому що глобальне потепління створює все більше умов, необхідних для їх розвитку. У деяких районах одноклітинні форми життя настільки щільно «селяться» один з одним, що перетворюють білий сніг в яскраво-зелений і можуть бути видно навіть з космосу.

Біологи протягом шести років вимірювали зелені снігові водорості за допомогою супутникових даних і наземних спостережень. Результатом їх роботи є перша великомасштабна карта водоростей півострова, яка буде використовуватися як базова лінія для оцінки швидкості, з якою білий континент стає зеленим.

Вчені помітили, що водорості утворили тісні зв’язки з крихітними грибковими спорами і бактеріями.

«Це справжня громада. Потенційно це може призвести до утворення нових місць проживання і початку нової екосистеми», — сказав Метт Деві, один з учених, які очолювали дослідження.

В роботі описані 1 679 окремих квітучих снігових водоростей, які покривають площу в 1,9 квадратного кілометра. Майже дві третини рослин були знайдені на невеликих низинних островах навколо північної частини півострова. Снігових водоростей було менше у більш холодних районах.

Раніше вчені спостерігали збільшення зелених лишайників і мохів, але вони ростуть дуже повільно у порівнянні з водоростями. У майбутньому дослідники також будуть вимірювати червоні і помаранчеві водорості і обчислювати, як присутність таких барвистих форм може впливати на тепловідбивне альбедо снігу.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button