Земля

Мурахи-злодії крадуть і пожирають дитинчат більших родичів

Навіть мурашкам доводиться мати справу зі шкідниками. Одним з них є докучливий мурашиний злодій, який краде і пожирає дитинчат більших мурах. Нове дослідження показує, що така добування їжі призводить до тяжких втрат для інших видів мурах, причому збиток настільки серйозний, що може обрушити весь харчовий ланцюг.

У світі живе безліч видів мурах-злодіїв. Більшість з них живуть під землею, прокопують в гнізда більших мурах і крадуть у них молодь — звідси і промовиста назва. Примітно, що крадуть мурахи у родичів, які у 24 рази перевищують їх за розміром. Самі ж мурахи-злодії розпиляли потужну отруту, щоб відлякувати дорослих особин.

Лео Охьяма, студент магістратури в Університеті Центральної Флориди, вирішив подивитися, що відбувається, коли мурахи-злодії зникають з екосистеми. Він розмітив 20 ділянок площею 18 квадратних метрів у державному парку, відомому своїм піщаним грунтом. Потім протягом 14 місяців він щомісяця закопував пластикові пробірки з інсектицидною приманкою на 10 дільницях. Екранований отвір в нижній частині трубки не пускав всередину комах, які крупніші мурах-злодіїв.

В результаті, обробка інсектицидом скоротила кількість мурах-злодіїв на 71%, а слідом за цим популяція більших видів зросла на 35%. Про це Охьяма і його колеги повідомляють на сторінках журналу Ecology.

Коли чисельність шкідників скоротилася чисельність мурах Dorymyrmex bureni майже подвоїлася, тоді як у нічних мурах Nylanderia arenivaga приріст робочих склав 98%.

«Це говорить про те, що ці хижацькі дії дуже складні і, можливо, розвивалися протягом тривалого періоду часу», пояснює Охьяма.

Чому це так важливо? Мурахи — це не тільки садові шкідники, але і основа для величезної екосистеми. Вони риють і розпушують землю, допомагаючи рослинам рости. Вони винищують інших комах і самі стають їжею для гусені, павуків, ящірок і птахів. Щобільше: впоратися з навалою мурах найкраще допоможуть інші мурахи, які затіють війну за територію.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button