Екологія

Китайський мегаполіс повністю перевів громадський транспорт на електрику

Дванадцятимільйонне місто Шеньчжень, розташоване на півдні КНДР та межує з Гонконгом, перевело весь громадський транспорт на електричну тягу.

Китайский мегаполис полностью перевел общественный транспорт на электричество

Реформа муніципального транспорту в Шеньчжені була завершена в намічені терміни і всі 16 359 автобусів тепер їздять на електриці, а не на дизельному паливі – значне досягнення для такого великого міста. Шеньчжень вважається Кремнієвою долиною Китаю – тут розташовані штаб-квартири великих інтернет-компаній, безліч стартапів і представництва найбільшого в Китаї виробника електротранспорту – BYD.

Тепер за рік автобуси Шеньчженя заощадять 345 тисяч тонн пального і знизять емісію вуглекислого газу на 1,35 млн тонн. Електричні таксі дозволять заощадити ще 116 тисяч тонн палива в рік і знизять викид СО2 на 454 тонни.

Реалізація пілотної програми з переходу на чистий громадський транспорт почалася в 2009 році, коли Шеньчжень був обраний серед тринадцяти міст-учасників. З тих пір мегаполіс робив активні заходи по електрифікації автобусного та таксопарку. У 2017 влада міста виділила субсидії на закупівлю електробусів і станцій зарядки в розмірі $430 млн, повідомляє ecotown.com.ua

Зараз в Шеньчжені діє 510 станцій зарядки із загальним числом зарядних точок, рівним 8000, так що одночасно місто може зарядити майже половину своїх електробусів.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button