Екологія

Вуглецевий слід сонячних панелей збільшився у 4 рази за десятиліття

У 2021 році світові викиди вуглецю від виробництва сонячних панелей склали 0,15% від глобальних викидів енергетики (52 тисячі кт), а протягом десятиліття зросли в 4 рази.

Image by Samuel Faber from Pixabay

Виробництво полікремнію залишається “найбруднішим” сегментом сонячної промисловості, хоча за останні 10 років його частка знизилася з понад 60% до 39%, повідомляє Solar Energy Association of Ukraine у Facebook.

Протягом останніх 10 років потужності сонячних панелей зросли у 7 раз.

Перехід від полікристалічної технології до монокристалічної збільшив частку кремнієвих пластин у рівні забруднення на 17 процентних пунктів.

Дослідження Міжнародного енергетичного агентства показало, що найбільшого впливу на “чистоту” сонячної індустрії дала концентрація виробництва в Китаї (87% викидів від виробництва в індустрії в 2021 у порівнянні з 59% у 2011), де в провінціях з найбільшим виробництвом сонячних комплектуючих вугілля займає близько 75% енергетичного міксу.

Завдяки покращенню ефективності використання матеріалів, енергоефективності та зменшенню частки викопного палива у виробництві електроенергії, інтенсивність викидів CO2 зменшилась на 45%.

В матеріалі також зазначили, що 1 ГВт сонячної потужності за рік може компенсувати 1,5 Мт вуглецю з вугільної генерації.

Натхнення: ecopolitic.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments