Екологія

Земля теплішає швидше, ніж очікувалося

Відповідно до нових кліматичних моделей, атмосфера Землі до 2100 року нагріється на сім градусів за Цельсієм. Це на 1,5 градуса вище минулих прогнозів.

До такого висновку прийшли вчені Проєкту взаємного порівняння парних моделей (CMIP) після аналізу нового пакета даних, отриманих від кліматологів різних країн. Згідно з ним, заходи, що застосовуються сьогодні зі скорочення викидів парникових газів, неефективні. Якщо підвищення температури атмосфери Землі піде тими ж темпами, дуже скоро можуть настати незворотні зміни начебто танення вічної мерзлоти, які потягнуть за собою ще більше потепління.

Проєкт CMIP знаходиться вже на шостій фазі. З кожною новою фазою вчені проводять поліпшення алгоритмів для моделювання клімату і вводять в базу даних результати вимірювань з різних точок земної кулі. Проєкт використовує потужності суперкомп’ютери для проведення точних розрахунків, а моделювання покладається на уявлення учених про зміну погоди та вплив на неї різних факторів.

Вперше до такого висновку прийшла французька група вчених, провівши моделювання на своїй території. Але потім той же результат отримали і кліматологи інших країн незалежно один від одного. Згідно з ним, якщо потепління триватиме такими ж темпами, температура нашої планети збільшиться на сім градусів за Цельсієм у порівнянні з кінцем XIX століття, коли почався запис атмосферних спостережень.

Земля теплеет быстрее, чем ожидалось
Динаміка зміни середньорічної температури відносно 1880 року /©NOAA

Також відповідно до спеціальної доповіді Міжурядової групи експертів по зміні клімату, від третини до 99 відсотків верхнього шару вічної мерзлоти може розтанути до 2100 року. Це станеться, якщо у світі не зменшаться обсяги щорічних викидів парникових газів. Танення вічної мерзлоти призведе до чого ще більшого нагрівання атмосфери за рахунок вивільнення з ґрунту парникових газів і танення снігу, який служить своєрідним дзеркалом, що відбиває сонячні промені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button