Земля

Антибіотики для риб замінили на водорості. Імунна відповідь виросла в 4 рази

Як і у випадку з іншими видами тваринництва, в аквакультурі широко використовуються антибіотики для запобігання хворобам. Однак незабаром може з’явитися більш здорова і екологічна альтернатива лікам – морські водорості.

Image by Barbara Jackson from Pixabay

Спираючись на попередні дослідження, вчені з Австралійського університету Саншайн-Кост недавно експериментували з додаванням 11 різних видів порошкоподібних морських водоростей в гранульований комерційний раціон темних Сігане (Siganus fuscescens), які містяться в неволі.

Хоча три різновиди морських водоростей виявилися ефективними в підвищенні імунної відповіді тварин, червоні водорості Asparagopsis taxiformis (червоний аспарагопсіс), показали себе краще аналогів. Навіть коли добавка становила лише 3% від корму риб, імунна відповідь у Сігане виросла в 4 рази. Це означає, що водорості зробили рибу в чотири рази стійкішою до зараження патогенами.

Фактично, морські водорості показали себе краще, ніж чотири звичайних продукти, що зміцнюють імунну систему, які в цей час використовуються в аквакультурі.

Цікаво, що вживання червоного аспарагопсіса також знижує кількість метану, що виділяється коровами при відрижці. Вчені хочуть провести дослідження, щоб зрозуміти, чи зміцнить кормова добавка з морських водоростей імунну систему великої рогатої худоби та інших сільськогосподарських тварин.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button