Людина

Чому з віком похмілля важче переносити

Ранок після вечірки або застілля з віком стає дедалі більш болісним і неприємнішим. Ми розповімо, чому тридцятирічним важче, ніж студентам, дається похмілля.

Алкоголь – токсична речовина. Ваш організм це знає, тому печінка виробляє метаболізуючі ферменти, здатні перетворювати алкоголь в інші хімічні речовини. Вони також токсичні, але їх простіше розщепити і вивести з організму. На кожну порцію алкоголю – від келиха пива до стопки горілки – печінці потрібно, приблизно, годину.

Однак, чим людина старша, тим менше печінка виробляє ферментів і антиоксидантів, які сприяють переробленню алкоголю. Токсини проводять більше часу в організмі і викликають неприємні наслідки: нудоту, сухість у роті і головний біль.

Ще одна причина сильного похмілля в зрілому віці – зношування всього організму. «Старому» тілу потрібно більше часу, щоб оговтатися від будь-яких травм, хвороб і фізичних тренувань, а також від великої кількості випитого алкоголю. Часто, особливо в середньому віці, ми ігноруємо це. Опитування, проведене компанією Redemtion, показало, що найболючіше похмілля переживають 29-річні люди. Причина не в конкретних фізичних факторах, а в поєднанні поведінки і фізіології. Більшість 29-річних учасників опитування відповіли, що дотримується тих же алкогольних звичок, що і в молодості.

Вчені також дійшли висновку, що на сприйнятливість до алкоголю може впливати зайва вага. Гладкі люди, всупереч міфу, швидше п’яніють і сильніше страждають від похмілля. Жир не поглинає алкоголь. Тому жінки, у яких найчастіше жиру більше, ніж у чоловіків, страждають від алкоголю сильніше.

Експерти радять пити більше води під час і після вживання алкоголю. Так ми уникнемо сильного зневоднення організму. Також не рекомендується пити натщесерце, але важливо уникати солоних закусок, здатних викликати спрагу.

Найкращий спосіб боротьби з похміллям – зовсім не пити алкоголь.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button