Земля

У Парижі щурів стало в два рази більше, ніж людей

Приблизна чисельність популяції щурів у Парижі, за підрахунками експертів, становить 3,5-4 мільйони — тобто по два на кожного жителя французької столиці. При цьому прогнозується, що надалі вона буде тільки рости — не в останню чергу через потепління клімату.

Мер Парижа Анн Ідальго зараз бореться за переобрання на новий термін на майбутніх у березні муніципальних виборах, і у зв’язку з дебатами про необхідність більшої чистоти в столиці газети пишуть у тому числі і про проблему небажаних сусідів парижан.

Сама Ідальго в одному з недавніх інтерв’ю розповідала про своє здивування після того, як експерти повідомили їй: через зміни клімату щури в місті почали активніше розмножуватися у них стало більше на один приплід у рік. При цьому кількість щурят на одному приплоді доходить до восьми.

Через потепління клімату виникає і цілий ряд інших факторів, несприятливих для городян. Наприклад, завдяки теплій погоді щури виходять зі своїх укриттів на поверхню. Там вони знаходять для себе і більше їжі: в теплу пору року парижани і туристи охоче їдять прямо на вулиці, гублячи крихти, а то й просто кидаючи на землю залишки їжі.

За словами доктора біології Філіпа Ване, це створює у щурів відчуття комфортної обстановки, сигналізуючи про можливості активніше плодитися в такому місті. В будь-якій частині світу щури регулюють чисельність своєї популяції залежно від сприятливості навколишнього середовища. Наприклад, на Алясці у них всього два приплоди на рік, тоді як у середньому в інших регіонах — чотири.

У Франції щури успішно чинять опір всім способам боротьби з ними: на них все менше діють отрути, вони успішно обходять найхитріші пастки. З 2017 року в Парижі реалізується спеціальна програма з дератизації міста і найближчих околиць. У рік боротьба з щурами обходиться паризької мерії в 1,5 мільйона євро.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button