Наука

Антиоксиданти в шоколаді позитивно впливають на пам’ять у літньому віці

Клінічні випробування показали, що включення какао флавоноїдів в дієту людей похилого віку, може поліпшити їх пам’ять. Однак вчені відзначають, що у цього питання є зворотна сторона.

Image by congerdesign from Pixabay

Флавоноїди – це антиоксиданти, які містяться в какао, фруктах, чаї, овочах та червоному вині. Ряд досліджень показав, що ці речовини позитивно впливають на кровоносні судини і інші системи організму. В рамках нової роботи вчені вирішили дізнатися чи існує зв’язок між флавоноїдами і пам’яттю.

Вчені з Колумбійського університету і Нью-Йоркського університету набрали 211 здорових людей у віці 50-75 років для проведення ряду тестів, дослідження тривало рівно 12 тижнів. На самому початку і в кінці експерименту учасники пройшли серію когнітивних тестів для оцінки своєї пам’яті. Також деяким людям провели МРТ-сканування для вимірювання кровотоку в мозку. Всі учасники були розділені на чотири групи, які отримували різну кількість флавоноїдів, в тому числі вчені виділили контрольну групу, яка отримувала плацебо.

Результати показали, що високе вживання флавоноїдів (770 міліграмів) було пов’язано в поліпшеннями в роботі короткостроковій пам’яті. Однак вчені відзначають, що, по-перше, це дуже велика кількість речовини. Для порівняння, приблизно стільки флавоноїдів міститься в 10 батончиках Mars. По-друге, вживання флавоноїдів ніяк не вплинуло на когнітивну працездатність і приплив крові до мозку.

Доктор Сьюзен Кохлхасс, директор в дослідницькому центрі Альцгеймера у Великобританії, заявила: «Це невелике дослідження підкреслює деякий можливий ефект флавоноїдів, виявлених в какао-бобах, але нам потрібно провести набагато більш тривалі великомасштабні дослідження, щоб повністю зрозуміти, чи може дієта з високим вмістом цих флавоноїдів підвищити когнітивні здібності в літньому віці ».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button