Наука

Причиною глухоти Бетховена могло стати отруєння свинцем

Група італійський лікарів висунула гіпотезу щодо причини глухоти відомого німецького композитора Людвіга ван Бетховена. Вони припускають, що талановитий музикант, який жив на початку 19 століття, втратив слух з-за високого вмісту небезпечного свинцю в організмі.

Дослідження беруть свій початок ще з 2005 року, в той час коли вчені провели аналіз останків Бетховена і виявили в них підвищений вміст свинцю. У 2018 році італійські лікарі зіткнулися зі схожими симптомами у пацієнтки вже в сучасній практиці. В аналізі сечі і крові було виявлено неприпустиму кількість речовини, яка потрапила в організм зі старої сковороди зі стертим керамічним шаром. Спираючись на ці дані, фахівці висунули цю теорію. Більш того, як пише науковий журнал Laryngoscope, Бетховен міг отримувати свинець не тільки з посуду, але і з вина, яке на той час, містило підвищену дозу важкого металу.

Фахівці нагадують, що в сучасному світі варто побоюватися виробів, які не відповідають екологічним стандартам. В першу чергу вони відносять сюди новорічні прикраси і товари, придбані в інтернет-магазинах, де вищевказаний метал перевищує допустимі норми на 13%.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button