Наука

Антивікове з’єднання з гранатів сповільнює старіння

Фахівці EPFL (Федеральна політехнічна школа Лозанни) у ході клінічного дослідження за участю добровольців з’ясували, антивікове з’єднання уролітин А (UA), виділений з гранатів, що допомагає сповільнити старіння. Згідно з результатами наукової роботи, побічні ефекти при цьому не спостерігаються.

Речовина UA, що міститься в гранатах, протистоїть старінню, покращуючи функціональність мітохондрій. Ефективний вплив на організм в експериментах з мишами і черв’яками продемонстрували лише синтезовані зразки, а природні відразу ж розпадалися в кишківнику. Під час клінічних випробувань уролітин A в різних дозах (2000, 1000, 500 і 250 мг) вводили здоровим людям, які ведуть малоактивний спосіб життя. Побічні ефекти не проявлялися у жодному з випадків.

Дослідники при аналізі плазми зафіксували у зразках всіх добровольців наявність біомаркерів UA. Проте в учасників експерименту, які отримували великі дози сполуки, спостерігалося порушення експресії мітохондрій у клітинах скелетних м’язів. До аналогічних процесів в організмі призводять фізичні навантаження.

Автори дослідження, оприлюдненого в Nature Metabolism, вважають, що терапія з використанням UA може уповільнити старіння. Речовина з граната здатна сповільнити втрату маси скелетних м’язів і ослаблення інших тканин, які проявляються з віком.

Кнопка «Наверх»