Наука

Вживання комах в їжу призведе до екологічної катастрофи

Кілька років тому ООН опублікувала дослідження, яке рекомендує вживати в їжу більше комах: це може стати вирішенням при нестачі продовольства в майбутньому. Європейські країни відгукнулися на виклик часу. Однак не минуло й двох років, як вчені зі Шведського університету аграрних культур в Упсала висловили стурбованість до зростанню інтересу подібною їжею.

Підстава для занепокоєння – відсутність фундаментальних досліджень з даної теми. От тільки, на їх думку, мала дещиця запитань без адекватних відповідей. Приміром, які мають бути вимоги до корму комах? Оскільки корм, що використовується для їх вирощування, грає велику роль в ефективності і якості його перетворення в повноцінний білок. Також важливо вивчити, якою мірою в корм комах можна використовувати побічні продукти, що потрапляють сьогодні у відходи від сільськогосподарської продукції. Тобто, необхідно дослідити, що впливає на якість і кількість протеїну, за що і цінують страви з комах.

Інше питання. Як майбутнє масового вирощування та використання комах позначиться на навколишньому середовищі? Чи буде ця харчова промисловість екологічно чистою? Зокрема, яке паливо буде використовуватися для обігріву та охолодження приміщень для їх вирощування? Незрозуміло, яким чином буде організоване і транспортування. Адже зрозуміло, що одна з головних загроз для природних і продовольчих систем – інвазивні види. Що станеться, якщо живі комахи випадково опиняться на свободі в країні, в яку були імпортовані?

Серйозна проблема і ризик зараження споживачів при хворобі комах. Всі види так добре вивчені, які захворювання характерні для супер численних особин? І не варто забувати про сумний факт, що глобальне потепління скорочує кількість комах та біорізноманіття цих мешканців планети.

Ці та безліч інших питань виникає, щоб забезпечити розвиток цієї індустрії відповідно до довгострокової екологічної стійкості. В іншому випадку є ризик створити галузь виробництва, яка замінить одну екологічну проблему іншою. Виходячи з поставлених питань, вчені у статті, опублікованій в журналі Trends in Ecology & Evolution, роблять розклад по пріоритетних напрямах, де особливо необхідні дослідження.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button