Всесвіт

Апарат NASA записав “звук” супутника Юпітера (відео)

Космічний апарат NASA Юнона відомий прекрасними зображеннями Юпітера, але цього разу він зміг записати аудіодоріжку при проходженні повз супутник Юпітера Ганімеда.

На короткій звуковій доріжці Юнони можна почути дивні і дивовижні космічні звуки, створені на основі даних, зібраних приладом Juno Waves. Він вимірює напруженість магнітного поля навколо Юпітера – його магнітосферу. Ці дані дозволяють зрозуміти, як магнітосфера взаємодіє з газами в атмосфері планети-гіганта. Juno Waves зібрав дані про електричні та магнітні хвилі під час свого обльоту Ганімеда, які потім були перетворені в сигнали звукового діапазону.

“Цей саундтрек досить дикий, щоб ви відчували, як ви їдете на борту “Юнони”, яка пропливає повз Ганімеда вперше за більш ніж два десятиліття, — сказав головний дослідник Юнони Скотт Болтон у своїй заяві. – Якщо ви уважно прислухаєтеся, то зможете почути різку зміну більш високих частот приблизно в середині запису. Це – вхід в іншу область магнітосфери Ганімеда”»

Дані були зібрані під час останнього обльоту Юноною Ганімеда в червні 2021 року. Тоді апарат пройшов в межах 1000 кілометрів від супутника газового гіганта. Ганімед покритий в основному водяним льодом і є найбільшим супутником планети Сонячної системи, а також єдиним місяцем з магнітним полем.

Вважається, що під його крижаною корою знаходиться підземний океан з солоною водою, що зробило його перспективним об’єктом для пошуку позаземного життя. Дослідники все ще працюють над даними, отриманими під час обльоту Ганімеда, і планують провести їх аналіз, щоб дізнатися більше про електричні та магнітні поля навколо Юпітера та його супутника.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button