Всесвіт

“Джеймс Вебб” розпочне дослідження з екзопланети, туманностей і скупчення галактик (фото)

Наукова команда телескопа “Джеймс Вебб” розкрила список перших цілей, знімки яких будуть опубліковані вже наступного тижня.

Зображення: Художня ілюстрація телескопа. Джерело: ESA / ATG medialab

Наукова діяльність телескопа “Джеймс Вебб” почнеться з дослідження гігантської газової планети, туманності, вмираючої планетарної системи, групи і скупчення галактик, повідомляють НАСА і Європейське космічне агентство. Перші професійні знімки телескопа будуть представлені в прямому ефірі 12 липня.

Туманність Кіля (NGC 3372)

Це одна з найбільших і яскравих туманностей на небі. Вона розташована на відстані близько 7,6 тис.світлових років від Землі в Південному сузір’ї Кіля. Усередині туманності Кіля знаходяться Туманність Гомункулус, Туманність Замкова Шпарина, а також кілька розсіяних зоряних скупчень.

Туманності – це зоряні ясла, де формуються зірки. У NGC 3372 знайдено безліч масивних зірок, в кілька разів більше сонця.

Туманність Кіля на знімку телескопа «Хаббл». Джерело: NASA, The Hubble Heritage Team (AURA/STScI)

Туманність восьми спалахів (NGC 3132)

Планетарна туманність в сузір’ї Вітрила. Це розширювальна хмара газу, що оточує вмираючу зірку. Її діаметр становить майже половину світлового року, і вона розташована приблизно в 2 тис.світлових років від Землі.

Created with The GIMP

Туманність восьми спалахів на знімку телескопа «Хаббл». Джерело: The Hubble Heritage Team (STScI/AURA/NASA)

Екзопланета WASP-96b

WASP – 96b-це газовий гігант. Ця планета розташована на відстані близько 1120 світлових років від Землі в сузір’ї Фенікса. Маса WASP-96b становить майже половину маси Юпітера. Але, на відміну від гіганта Сонячної системи, якому потрібно близько 12 років для обертання навколо Сонця, ця екзопланета здійснює оборот навколо своєї зірки всього за 3,4 дня.

Передбачуваний вигляд планети WASP-96b. Джерело: Engine House

Квінтет Стефана

Це група з п’яти галактик в сузір’ї Пегаса чотири з п’яти галактик в цьому квінті застигли в космічному танці зближення. П’ята галактика лише проектується на групу. Це найперша з коли-небудь виявлених компактних груп галактик. Вона була відкрита французьким астрономом Едуардом Жан-Марі Стефаном ще в 1877 році.

Квінтет Стефана на знімку телескопа “Хаббл”. Джерело: NASA, ESA, and the Hubble SM4 ERO Team

Скупчення галактик SMACS 0723

Це масивне скупчення галактик, яке може використовуватися як галактична лінза. Потужна гравітація об’єкта підсилює і відхиляє світло об’єктів, розташованих за ним. В результаті вчені можуть побачити надзвичайно далекі і ультра слабкі об’єкти.

Скупчення SMACS 0723. Джерело: STScI


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button