Всесвіт

Подивіться на яскраве і дуже щільне зоряне скупчення в сусідній галактиці (фото)

На сайті космічного телескопа “Хаббл” (проєкт НАСА/ЄКА) з’явилося нове зображення. На ньому – розсіяне зоряне скупчення NGC 1755.

“Хаббл” заглянув в саме серце NGC 1755, щоб вчені могли краще зрозуміти, як різні популяції зірок співіснують в одному скупченні. Фото « ” Хаббл»

На новій фотографії космічного телескопа “Хаббл” зображено зоряне скупчення NGC 1755 в сузір’ї Золота Риба. Територіально воно знаходиться у Великій Магеллановій Хмарі, це один з найближчих сусідів Чумацького Шляху. Діаметр скупчення становить понад 120 світлових років. 25% зірок скупчення належать до синьої області головної послідовності, а решта 75% — до Червоної. Імовірно, зірки NGC 1755 народилися швидко обертовими.

Такі скупчення являють собою гравітаційно пов’язані групи зірок і бувають двох основних різновидів – більш дрібні розсіяні скупчення (до них відноситься і NGC 1755, незважаючи на вражаючі розміри), в яких знаходяться молодші зірки, і гігантські кульові скупчення, які можуть містити мільйони старіших зірок.

“Хаббл” заглянув в саме серце NGC 1755, щоб вчені могли краще зрозуміти, як різні популяції зірок співіснують в одному скупченні. Популяція зірок – це група зірок зі схожими властивостями, такими як вік або хімічний склад. Скупчення в Магелланових хмарах особливо корисні в якості природних лабораторій з вивчення зірок завдяки їх близькості до Чумацького Шляху.

Щоб розглянути величезну кількість зірок в NGC 1755, яка щільно упакована на невеликій ділянці неба, вчені використовували (вдосконалену камеру для оглядів) і (камеру з широким полем зору).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button