Ґаджети

Apple не чекає доля Nokia, як би цього не бажали ненависники компанії

Злостивці Apple вже давно пророкують виробнику iPhone загибель, порівнюючи корпорацію Nokia і Motorola, які теж колись були великими. Але це невірно, і от чому.

Apple має набагато більш багату історію, ніж Nokia і Motorola. Виробник iPhone вже більше 40 років існує на ринку технологій, багато зробив і багато чого за цей час навчився.

У Apple вже був провал, але вона «переродилася» і навчилася на власних помилках

Зараз не всі згадають, але найдорожча компанія в світі одного разу була на межі зникнення. Тоді її врятував Стів Джобс. Ряд його рішень дозволив корпорації видертися і вийти вперед.

У зв’язку зі смертю Джобса багато хто почав думати, що Apple піде на дно без свого духовного лідера, але це не так. Стів не тільки сам був професіоналом, але і зміг зібрати команду фахівців, які розуміють філософію компанії і здатних створювати інноваційні продукти. Спадщина Джобса не тільки живе, але і продовжує розвиватися. Тім Кук – відмінний гендиректор, якого обрав сам Стів.

Співробітники Apple прекрасно знають свою справу, вони вивчилися на минулих помилках і краще, ніж хто-небудь, розуміють, як працює ринок і як його завоювати.

У Apple є своя культура

Як би це пафосно не звучало. У виробника iPhone є свій унікальний дух. Корпорація дотримується певних принципів, що і робить її унікальною. Стів Джобс заразив цим духом і всіх шанувальників. Простіше кажучи, навіяв їм, що Apple – це якийсь культ.

Nokia мали схожу репутацію. Корпорація продавала масу дорогих і престижних пристроїв. Деякі моделі ставали культовими. Але в Nokia не було «особи». Ніхто толком не знав главу фінської компанії. Власне, його не знають і зараз.

У Apple не бояться інновацій

Команда Nokia виявилася куди менш «сильною». Глава компанії Оллі-Пекка Калласвуо був не готовий до змін, які відбулися після виходу iPhone, і вирішив не змінювати курс розвитку. Співробітники ж були повністю дезорієнтовані і більше не могли створювати інноваційні продукти. Пізніше відбулася чергова зміна виконавчого директора. Кермо влади в свої руки взяв Стівен Елоп, який «добив» ту Nokia, що всі знали.

Ця історія закінчилася дуже сумно. Після виходу iPhone у фінській компанії вирішили не змінювати напрямок розвитку і залишилися при своїй позиції. Стівен Елоп затягнув процес змін політики корпорації і зайняв неправильну позицію, зробивши ставку на Windows Phone. Все це вилилося в продаж бізнесу дочірньої компанії Foxconn.

У Apple не бояться змін і часто беруться за розвиток технологій, які стануть популярними через 5-10 років. Відмінний приклад – доповнена реальність. Невідомо, коли вона стане повсюдною і досить корисною, але Apple вже в справі і працює на майбутнє.

Те ж саме відбулося в далекому 2007, ніхто не знав наперед, що такий незвичайний і по початку малофункційний пристрій стане одним з найбільш продаваних смартфонів у світі. Сміливість допомогла Apple стати кращими.

Apple – це не тільки iPhone

Очевидно, що Nokia була популярна, в першу чергу, завдяки своїм телефонам. Компанія була беззаперечним лідером на цьому ринку і ніхто не міг рахуватися з нею. Але за великим рахунком, це все, що було у фінської корпорації.

Apple же робить не тільки смартфони. Вона створила найпопулярніший у світі планшет. Найпопулярніші в світі розумні годинники. Буквально з нуля підняла ринок бездротових навушників і все ще створює кращі комп’ютери для музикантів, фотографів і художників.

До того ж корпорація пропонує користувачам різні сервіси на кшталт Apple Music та ексклюзивні програми. В тому числі, і ті, що створюються сторонніми розробниками виключно для iOS і Mac.

Кожний напрям приносить Apple великі гроші і змушує людей купувати горезвісний iPhone.

У Apple є продукти, що не мають еквівалентних аналогів

Як це не дивно, враховуючи те, що у Apple маса конкурентів, майже всі її пристрої більш досконалі в порівнянні з тим, що випускають інші компанії. Хороший приклад – Apple Watch. Розумний годинник намагаються робити всі кому не лінь, але тільки Apple вдається їх продавати. Тому що вона не кинула їх на півдорозі і знає, в якому напрямку удосконалювати ґаджет.

Третє покоління годин продається у величезній кількості, і ця цифра тільки зростає. Apple змогла переконати людей купувати саме їх годинник. Адже вони функціональніше, ніж рішення від конкурентів. Сотні вдячних листів від власників годин тому підтвердження.

Те ж саме стосується бездротових навушників AirPods. Скільки б у них не було недоліків, вони відновили інтерес до Bluetooth-гарнітур в цілому і вивели цей ринок на новий рівень. При цьому інші виробники електроніки навіть близько не змогли наблизитися до зручності і якості AirPods.

Apple все ще є прикладом для наслідування

Гучне ім’я найдорожчої компанії в світі у всіх на слуху. І конкуренти не упускають можливості скопіювати її. Інші виробники смартфонів побудували свій бізнес на тому, що робили ґаджети, схожі на iPhone.

Це триває донині. Досить згадати недавно минулу виставку MWC, на якій показали безліч клонів iPhone X. Всі, як збожеволілі, почали випускати смартфони, схожі з тим, що продає Apple. І це говорить про те, що з виробником iPhone все ще рахуються і його не скоро забудуть.

У Apple куди більший запас міцності, ніж у Nokia

Основна проблема фінського виробника телефонів, безумовно, жахливий виконавчий директор. Але це не єдина проблема. У Nokia просто не було досить великого запасу ресурсів, щоб вийти з такого скрутного становища. Та й можливості освоювати нові напрямки теж не було.

Apple має в своєму розпорядженні значний запас готівки і не планує з ним розлучатися. Якщо компанія виявиться у скрутному становищі, ці гроші допоможуть їй тривалий час триматися на плаву і не поспішаючи шукати шляхи для вирішення всіх проблем.

Apple вміє визнавати помилки і орієнтуватися на клієнтів

Так, виробник iPhone все ще дуже близький до своїх користувачів. Нещодавній інцидент з уповільненням смартфонів через зношеність акумуляторів це підтверджує. Apple, зізналася у тому, що допустила помилку, попросила вибачення і відразу ж владнала конфлікт.

У компанії наважилися відмовитися від частини прибутку і поставили під загрозу продаж нових iPhone, щоб догодити клієнтам. І таких моментів маса. Корпорація без питань змінює браковані MacBook на більш нові моделі. І за кожну свою помилку готова відзвітувати.

Є і багато інших дрібниць, які чіпляють людей. Apple – одна з небагатьох компаній, яка моментально реагує на всілякі свята та інші події. Компанія намагається бути людяною і багато уваги приділяє дрібницям.

Все це робить Apple унікальною. Вони змогли знайти спосіб завоювати публіку, випустили масу крутих продуктів і вміють правильно взаємодіяти з клієнтами. Саме тому вона ще довгий час буде на плаву.

Натхнення: www.macdigger.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть