Ґаджети

Чому Fitbit прикінчить Apple Watch

Два роки тому, в липні 2015-го, одна акція компанії Fitbit коштувала 47 доларів. Фітнес-браслети були на дикому хайпі, а експерти гарантували, що зовсім скоро розумні ґаджети захоплять ринок і врятують світ від телефонної залежності. Прогноз не справдився: і смарт-годинник, і фітнес-трекери поки що залишаються нішевими іграшками.

Спостерігати за падінням Fitbit було реально боляче. Компанія, яка зробила ставку на спортивні аксесуари, довела себе до критичного стану: до кінця 2016 року за одну акцію просили всього 7 баксів. Останнім шансом врятуватися стало придбання Pebble – стартапу, який випускав потворні, але вкрай функціональні розумні годинни.

Перший підсумок цього поглинання дебютував зовсім недавно.

Смарт-годинник Fitbit Ionic отримали адекватну ціну (300 доларів), надточний пульсометр, солідний акумулятор (4 дні роботи), захищений корпус (можна плавати в басейні), підтримку безконтактних платежів і власний модуль GPS.

Зрозуміло, девайс приймає повідомлення зі смартфонів (підходять і iOS, Android), а в ПО захисту тренувальні програми для найбільш дисциплінованих користувачів.

Ще один плюс – комп’ютерна програма Fitbit Studio, в якій можна кастомізувати циферблати або взагалі розробляти власні програми для Ionic.

Чесно, за 300 баксів Fitbit продає просунутий спортивний браслет, в якому є всі функції розумних годин. Враховуючи, що вже в жовтні Ionic надійде в 55 тисяч магазинів 65 країн, перспективи заворожують: девайс цілком може стати мейнстримом.

Безумовно, на даному етапі він ще далекий від того, щоб замочити Apple Watch, але якщо Fitbit попрацює над дизайном (він колгоспний), в Купертіно почнуться проблеми.

Позначиться головна хвороба сучасної Apple – Тім Кук страшенно боїться ризикувати. За три роки він додав у свої годинники водозахист, GPS-модуль і LTE – про останній пункт нам розкажуть 12 вересня, але вже ясно, що оновлення вийде непристойно скромним.

У тому ж напрямку Watch будуть рухатися і далі. Після LTE можна впровадити крихітну камеру, потім трохи прокачати батарею, а потім (оце так!) злегка змінити дизайн, трохи зменшивши рамки по периметру екрану.

Чому так? Тому що за розробку Watch раніше відповідав Джоні Айв, а зараз він віддалився від компанії. Без Айва в Apple бояться радикально прокачувати ґаджет, який розлітається досить непоганими тиражами – звідси і ступор.

У Fitbit все інакше. Одна акція коштує вже 5 доларів, тому можна сміливо експериментувати з дизайном, і з функціональністю, і з цільовою аудиторією. Такий підхід в цілому набагато перспективніший.

Ось три причини, чому Fitbit винесе Apple Watch.

1. Ціна

До більшості людей вже дійшло, що зливати гігантські гроші на натільню електроніку – повний ідіотизм: дуже велика вірогідність, що дорогою девайс виявиться непотрібним і оперативно переїде в ящик комода.

Тому ціна – чи не вирішальний фактор. Зараз за 300 доларів можна купити або Fitbit Ionic, або 42-міліметрові Watch першого покоління – без GPS і без розумного захисту від води. Тут вибір очевидний: Ionic банально функціональніший від противника.

2. Акумулятор

В Pebble справедливо вважали, що людям не сподобається заряджати годинник кожні два дні, тому час роботи годин досягала десяти днів. Після об’єднання з Fitbit показник став скромніший (всього 96 годин), але вже ясно, що компанії будуть покращувати автономність будь-якими способами.

Apple чинить інакше – там думають, ніби користувачеві в кайф підключати Watch зарядки кожні два дні, а то й частіше. Дуже перспективний підхід (насправді не дуже).

3. Універсальність

Apple не дозволяє годинам підключатися навіть до iPad. Fitbit – в рази толерантніший: синхронізуватися можна з будь-якою мобільною ОС, якщо вона не зовсім древня. Приклад iTunes показує, що рано чи пізно Куку доведеться прийти до мультиплатформенності, але до відродження Fitbit у Тіма не було стимулу навіть думати над таким результатом. Тепер з’явився.

Вже в наступному році Fitbit обіцяє випустити годинник спільно з Adidas – якщо співпраця з брендом буде не тільки номінальною, то ринок однозначно сколихнеться: логічніше взяти недорогий спортивний годинник, ніж не потрібний екранчик для відображення повідомлень з айфона.

***

Важливо розуміти: і Fitbit, і Apple по суті роблять фітнес-браслети за підтримкою повідомлень і простеньких додатків. Але одні випускають такі ґаджети без пафосу і понтів, а інші розповідають казки про те, що Watch – епохальний девайс, який змінює світ.

Зрозуміло, це брехня: якщо ви не займаєтеся спортом, то легко проживете без Watch. А якщо тренуєтеся, то краще звернути увагу на Fitbit – там зі спортивною складовою точно не гірше, ніж в Apple.

Кнопка «Наверх»
Закрыть