Технології

Apple планує скоротити 50% робочих місць на складанні iPhone за рахунок автоматизації

Apple активно впроваджує автоматизацію на виробництві iPhone. Компанія поставила перед керівництвом завдання скоротити кількість робітників на фінальному складанні iPhone на 50% протягом наступних кількох років. Для досягнення поставленої мети Apple реанімує проєкти з автоматизації ланцюжків поставок і складання iPhone, раніше відкладені через високі початкові витрати. Компанія також придбала кілька технологічних стартапів, що спеціалізуються на промисловій автоматизації.

Згідно з The Information, розпорядження віддав Сабіх Хан, старший віцепрезидент Apple з операційної діяльності. Рішення було ухвалено незабаром після того, як у листопаді 2022 року сталися сутички між працівниками iPhone і поліцією біля головного заводу Foxconn зі збирання продукції. Тоді, в період COVID-19, працівники були обурені умовами праці, нестачею харчування в їдальнях і неможливістю покинути закритий робочий простір.

Прагнучи скоротити загальну кількість співробітників, Apple відновлює проєкти з автоматизації ланцюжків поставок і виробництва iPhone. Раніше ці проєкти були припинені через високі початкові витрати. Необхідне для автоматизації складання iPhone обладнання може обходитися в сотні мільйонів доларів на рік. У деяких випадках Apple чинила тиск на партнерів по виробництву, щоб ті взяли на себе ці початкові інвестиції, але цей процес йшов зі змінним успіхом. Судячи з усього, тепер компанія сама готова нести ці витрати.

Згідно з даними, опублікованими Apple у щорічних звітах про ланцюжок постачань, “загальна кількість співробітників, яких компанія контролює у своїх партнерів-виробників на предмет дотримання робочого часу”, скоротилася з 1,6 млн у 2022 році до 1,4 млн у 2023 році.

У доповіді йдеться про те, що у фінальній збірці iPhone 15 присутня “значна частка автоматизації”. Цю роботу багато в чому очолює Пітер Томпсон, віце-президент Apple з операцій.

За останній рік команда Томпсона домоглася успіхів в автоматизації деяких етапів складання iPhone. Вони тісно співпрацювали з такими партнерами з виробництва, як Foxconn, Luxshare Precision і Pegatron. Так, було автоматизовано процеси встановлення металевих кронштейнів і гнучких друкованих плат на компоненти без участі людини. Згідно з працівниками ланцюжка поставок Apple, ці зусилля дали змогу компанії та її партнерам скоротити тисячі робочих місць у Китаї. У деяких процесах чисельність персоналу вдалося скоротити на 30%.

The Information також повідомляє про два придбання Apple для автоматизації ланцюжка поставок. Одне з них – DarwinAI, що використовує штучний інтелект для оптимізації промислових процесів. Минулого року Apple придбала компанію Drishti, яка аналізує відеозаписи складальних ліній для виявлення вузьких місць і виробничих проблем у режимі реального часу.

Apple спочатку планувала автоматизувати процес встановлення кнопок та інших компонентів iPhone 16 цього року. Однак плани були скасовані “через велику кількість дефектів”. Незважаючи на труднощі, кінцева мета Apple – скоротити кількість робітників на фінальному складанні iPhone до 50% у найближчі кілька років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button