Технології

На МКС з’явився 3D-принтер, що працює на відходах

Новий 3D-принтер називається «Рефабрикатор», і на відміну від своїх попередників він може зі звичайного пластикового сміття створювати інструменти.

У понеділок вантажний корабель Cygnus компанії Northrop Grumman пристикувався до МКС, доставивши 3,4 тонни припасів і дослідницького обладнання. Серед іншого корабель доставив на борт «Рефабрикатор» — машину, яка, можливо, допоможе людству рухатися далі в космос.

Згідно з прес-релізом NASA, «Рефабрикатор» — це перший універсальний гібрид: переробна система і 3D-принтер в одному флаконі. Він був створений компанією Tethers Unlimited як частина програми космічного виробництва.

Астронавти на борту МКС можуть просто завантажити всі пластикові відходи і сміття в машину, вона все завантажене розплавить, виготовивши з цих відходів волокна для тривимірного друку. Після цього можна доручити «Рефабрикатору» надрукувати нові інструменти або необхідні пластикові запчастини.

Таким чином, можна знизити кількість волокон, яке зараз надсилається на МКС, тим самим знизивши вартість подальших вантажних польотів.

Якщо «Рефабрикатор» виявиться корисним на МКС, одного разу він може допомогти астронавтам у більш довгих і далеких місіях. Людям не знадобиться зберігати всі інструменти на космічному кораблі, в астронавтів з’явиться можливість виготовити все необхідне, лише завантаживши в машину пластикове сміття.

З часом «Рефабрикаторы» можна буде використовувати й на Землі, знижуючи кількість пластикового сміття, яке людство робить кожен день. Тобто лише один пристрій може значно вплинути не тільки на життя нашої планети, але і на існування поза її межами.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button