Технології

Енергія вітру та хвиль в одній установці

Після трагедії на атомній станції Фокусіма Японія вирішила повністю відмовитися від використання АЕС. Тому вчені з Країни Вранішнього Сонця, розробляючи технології для отримання електроенергії від поновлюваних джерел, намагаються зробити їх максимально ефективними.

Оскільки вітрові, сонячні та підводні установки по-одинці є малопотужними, багато останніх розробок намагаються об’єднати переваги кожної з них в одному пристрої. Цим же шляхом пішла японська компанія Mitsui, яка створила гібридну енергогенеруючу установку, що поєднує в собі підводну турбіну, що працює від енергії хвиль, і вітрову турбіну з вертикальною вісю.

На думку розробників, вітрова / приливна система допоможе не тільки скоротити матеріальні витрати на обслуговування та експлуатацію, але і дозволить виробляти електроенергії в два рази більше звичайної вітрової турбіни. Крім того, нова установка практично не матиме впливу на навколишнє середовище.

Габарити гібридної системи дуже солідні – висота надводної частини (вітрова турбіна) складе 47 метрів, а підводна частина в діаметрі досягне 15 метрів. Кожен такий плавучий генератор забезпечить електроенергією близько 300 домогосподарств. Будівництво першої партії нових енергетичних установок буде завершено в поточному році. Рішення про подальший розвиток проекту буде прийнято за результатами випробувань і тестів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button