Головна / Всесвіт / Арабські Емірати запустять до Марса зонд «Надія»

Арабські Емірати запустять до Марса зонд «Надія»

Об’єднані Арабські Емірати готуються першими серед арабських країн запустити зонд до Марса. Апарат під назвою «Надія» відправиться на «рандеву» з планетою в липні 2020 року.

3d8511a19b5f66261a09f19b11baf616

2020 рік вже зараз можна сміливо оголошувати роком Марса. Японія, Китай, США, європейські країни, а тепер ще й ОАЕ планують в цей період відправити до Червоної планеті свої космічні апарати.

На форумі Project Space Forum, що проходить в даний час в Дубаї, проект-менеджер програми Омран Шараф повідомив, що запуск еміратського зонда під назвою «Надія» до Марса відбудеться в липні 2020 року.

Апарату потрібно близько 7 місяців, щоб дістатися до пункту призначення. За попередніми планами, зонд повинен досягти орбіти Червоної планети на початку 2021 року.

Федеральне космічне агентство ОАЕ почало своє функціонування в 2014 році, після того, як влада країни оголосила про плани першими серед арабських країн відправити космічний зонд до Марса.

В рамках місії «Надія» арабські фахівці сподіваються розширити знання про атмосферу і клімат Марса. Відзначається, що обсяг зібраної та переданої на Землю інформації складе 1 терабайт. Над проектом будуть працювати 70 місцевих вчених та інженерів. До 2020 року їх число збільшиться до 150.

Омран Шараф також додав, що вони вже завершили фазу попереднього проектування і сподіваються незабаром здійснити критичний аналіз.