Всесвіт

Вчені простежили за історією космічного пилу з зародження Сонячної системи

 

Вчені простежили подорож пилової хмари через новонароджену Сонячну систему: з моменту його утворення пройшло 4,5 млрд років.

Дослідницька група під керівництвом Університету Арізони реконструювала в недоступних раніше деталях історію хмари космічного пилу, що утворилася під час народження Сонячної системи: це сталося понад 4,5 млрд років тому.

Отримані результати дають уявлення про фундаментальні процеси, що лежать в основі формування планетних систем, багато з яких досі залишаються загадкою для вчених.

У новому дослідженні команда розробила новий тип структури, в ньому поєднуються квантова механіка і термодинаміка: це потрібно, щоб змоделювати умови, яким піддавалося хмара під час його формування. По складу хмари були багаті на кальцій і алюмінієм: аналогічний склад виявили в зразку метеорита Альєнде, який впав над мексиканським штатом Чіуауа в 1969 році.

Під час роботи автори проаналізували склад речовин метеорита, який імовірно сформувався шляхом пилової хмари. Було виявлено, що метеорит в основному складається з мінералів шпинеля і перовськіту, які також зустрічаються в гірських породах на Землі. Також аналогічні тверді речовини зустрічаються і в інших типах метеоритів, відомих як вуглецеві хондрити, які особливо цікаві планетологам, оскільки вони є залишками формування Сонячної системи й містять в собі органічні молекули, які, можливо, послужили основою для формування і розвитку життя.

Точний аналіз розташування атомів в метеориті дозволив команді детально вивчити будову кристалічних структур. На подив команди, деякі результати суперечили сучасним теоріям про фізичні процеси, які активні всередині протопланетних дисків.

В результаті аналіз показав, що пилова хмара, ймовірно, подорожувала по багатьох орбітах навколо Сонця. Вона виникла недалеко від того місця, де повинна була утворитися Земля, потім полетіла в бік Сонця і далі була викинута в холодні регіони Сонячної системи. В кінцевому підсумку пилова хмара стало частиною астероїда, який пізніше розпався на шматки. Деякі з цих осколків були завдяки гравітації Землі й впали на нашу планету у вигляді метеоритів.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button