Земля

Археологи знайшли піраміду всередині піраміди в місті цивілізації індіанців Майя

Унікальний метод тривимірної електротомографії дозволив мексиканським вченим зробити важливе відкриття в священному місті майя Чічен-Іца на півострові Юкатан. Мова йде про невелику піраміду, що знаходиться всередині піраміди Кукулькана, також відомої під назвою “Ель-Кастільо”. Про це повідомили в середу на прес-конференції дослідників з інженерного факультету Національного автономного університету Мексики.

adae9c3b1002d77287dfaca492fda40a
На думку фахівців, споруда була побудована першими мешканцями Юкатана в період з 500 по 800 рр. нашої ери. Її розміри становлять 10 метрів в довжину і 30 у висоту. Знахідка була зроблена тими ж спеціалістами, які роком раніше підтвердили, що під піраміду Кукулькана існує підземне озеро глибиною приблизно в 20 метрів. Чічен-Іца був заснований, ймовірно, в VI столітті нашої ери. До XVI століття, коли почалася іспанська колонізація Америки, він вже декілька століть перебував у запустінні.

Піраміда Кукулькана – бога вітру і води, вогню і повітря – вважається однією з головних визначних пам’яток стародавнього міста, який у 1988 році був внесений до списку об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. В даний час він користується дуже великою популярністю серед туристів, що приїждають до Мексики, і щорічно його відвідують більше мільйона чоловік.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button