Земля

Вчені з Китаю довели, що сучасні зрушення плит датуються 2,5 млрд років

У дослідженні китайських вчених говориться, що скельне утворення показує, що під час архейської ери тектонічні плити проходили один під одним, так само як і зараз.

Команда дослідників з Китайського університету геонаук прийшла до висновку, що зразки гірської породи, знайдені на Урало-монгольському складчастому поясі в межах Північно-китайської древньої платформи, показують, що рухи літосферних плит відбулися на Землі ще 2,5 млрд років тому. Вчені вивчають архейські породи в цій зоні протягом 20 років. Їх робота показала, що гірський Урало-Монгольський пояс сформувався саме через зрушення плит.

Геологи виявили, що зразки гірської породи спочатку сформувалися як частина океанського хребта, який рухався до зони стикування плит. Після того, як частина осадової породи розташувалася під плитою, вона піддалася впливу температур від 792 до 890 °C і тиску від 19,8 до 24,5 кбар. В результаті чого порода змістилася на 65 км нижче поверхні землі, а потім знову піднялася наверх.

Карта рухів тектонічних плит

Науковці виявили в гірській породі залишки стародавньої океанічної кори – це говорить про те, що матеріал колись знаходився на дні океану, – і тектонічні суміші гірських порід хаотичної будови, які показують місце зустрічі пластин. Аналіз зразків плит показав ознаки трансформації плит, оскільки гірська порода змінилася через тепло і тиск під час переміщення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button