Фото

Археологи здивувалися великій могилі з рештками жінок і скарбами в Німеччині

Незвичайний німецький похоронний комплекс, у якому також виявлено принесених у жертву тварин і цінні золоті артефакти, схоже, є могилою стародавнього лорда.

Дослідники виявили 2024 року в Саксонії-Ангальт, недалеко від Брюккен-Гакпфюффеля, похоронний комплекс, що належав високопоставленому лорду: археологи назвали розкопки, що відбулися, найважливішими за останні 40 років історії Німеччини. Гробниця являє собою стародавнє поховання, якому близько 1500 років. Цікаво, що гробниця сконструйована незвичайним способом: казан у центрі гробниці оточений останками шести невідомих жінок.

Ці добре збережені брошки були серед артефактів, знайдених у гробниці “німецького лорда” 

Гробниця німецького лорда і жінки, принесені в жертву

Найбільша загадка виявленої археологічної пам’ятки – це розташований у центрі бронзовий казан, оточений могилами шести жінок.

Останки якоїсь “важливої постаті”, якій призначена гробниця, поки що не знайдено, але в дослідників є припущення.

“Самого “лорда” ми ще не знайшли. Але, можливо, його прах перебуває в бронзовому казані”, – пояснила археологиня Сюзанна Фрідріх із Державного музею первісної історії в Галле, археологічного музею німецької землі Саксонія-Ангальт.

У гробниці також виявили рештки різних тварин 

Археологи підозрюють: центральне поховання могло бути побудоване на насипній гробниці, а окремі могили – з’явилися пізніше, утворивши коло навколо “важливої персони”.
Могили жінок можуть належати “наложницям” або “шанувальницям” померлого пана.
Однак дослідникам ще належить визначити, як померли жінки: це вкаже на те, чи було їх принесено в жертву ненавмисно, чи вони добровільно вбили себе під час якогось ритуалу, щоб “супроводжувати” лорда.

Деякі предмети з виявленої гробниці “німецького лорда” 

Незвичайна гробниця в Німеччині

Усередині похоронного комплексу археологи виявили безліч цікавих артефактів. Серед найбільш примітних – безліч майстерно деталізованих застібок і брошок для одягу, які, за словами експертів, вказують на “присутність німецького племені” під час падіння Римської Імперії на зазначеній території.

Припускається, що цій статуетці “германського бога” близько 1800 років 

До того ж дослідники знайшли меч і щит із заліза, золоту монету із зображенням імператора Східної Римської імперії Зенона та невеличку статуетку, імовірно, германського бога, яка, за оцінками, навіть старша за саму гробницю.

“Унікальні знахідки дають змогу припустити, що тут поховані високопоставлені особи”, – заявила Сюзанна Фрідріх про предмети, знайдені на місці розкопок.

Дослідники вважають, що гробниця була захищена від грабіжників завдяки своєму розташуванню в западині, яка за минулі тисячоліття була засипана землею: при цьому шари бруду послужили захистом для всіх артефактів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button