Фото

Гринвіцька обсерваторія показала кращі астрофотографії 2020 року

Організатори конкурсу The Insight Investment Astronomy Photographer of the Year опублікували шорт-лист кращих «космічних» знімків. Переможці стануть відомі восени і розділять призовий фонд в 10 тисяч фунтів стерлінгів.

Бухта Кінанс-Коув під Чумацьким Шляхом / © Луїза Джонс

Конкурс щорічно проводить Гринвіцька королівська обсерваторія в Великобританії спільно з компанією Insight Investment та журналом BBC Sky at Night Magazine. Цього року заявки подали 5200 фотографів зі всього світу — це рекорд.

«Астрономія — одна з найбільш доступних наук, і кожна людина в той чи інший час дивиться на нічне небо і задається питанням, що ж знаходиться там, у космосі, — говорить доктор Емілі Драбек-Маундер, астроном Королівської обсерваторії і одна із суддів конкурсу. — Астрофотографія стирає прірву між мистецтвом і наукою, підкреслюючи природну красу нашого Всесвіту».
Зелена Леді / © Ніколас Рем-Мелт
Місяць і «Осколок» / © Метью Браун
Ісландія / © Христина Макєєва
Сонячні плями AR 2741 і AR 2740 / © Руслан Ільницький
Танець над болотом / © Каміль Нуреєв
Галактичний Портал / © Марцин Заяк
Намальоване небо / © Томас Каст
Схід Юпітера / © Стейсі Даунтон
Руїни старої доменної печі Літгоу / © Джей Еванс
Чумацький Шлях і Метеорит в Портгварре / © Дженніфер Роджерс
Зоряні стежки в пустелі Наміб / © Ціге (Ніна) Чжао

Імена переможців конкурсу в 11 номінаціях (дев’ять основних плюс дві додаткових премії: Премія Енні Маундер за інновації в зображенні фотографії і Премія сера Патріка Мура за кращого новачка) оголосять 10 вересня. Потім їх роботи покажуть в Національному морському музеї разом з кращими зображеннями з шорт-листа. Знімки також опублікують в спеціальній книзі, присвяченій конкурсу, яка видається щороку.

Натхнення: naked-science.ru

Кнопка «Наверх»