Фото

Карта нічного неба, отримана місією НАСА, розповідає про будову пульсарів

Вчені з Центру космічних польотів імені Годдарда, який входить в НАСА, склали рентгенівську карту нічного неба, яка проливає світло на те, як виглядає наш Всесвіт. Про це пише ScienceAlert.

Знімок нічного неба був зроблений за допомогою дослідника внутрішнього складу нейтронної зірки НАСА (NICER), який встановлений на борту МКС. Він являє собою куб розміром із пральну машину. Приблизно кожні півтори години, після того як Сонце заходить за орбіту МКС, прилад збирає фотони з високою енергією з восьми пунктів на орбіті в нічному небі.

NASA

Кожна вигнута лінія на карті нічного неба — це траєкторія, за якою увага інструменту перемикається з одного джерела на інше. Менші плями і лінії — це енергетичні частинки, що врізаються у датчики.

У багатьох місцях живуть мертві сонця, звані нейтронними зірками; об’єкти настільки щільні, що єдине, що утримує їх від колапсу в чорну діру — це закон, який свідчить, що ядра не можуть складатися в один і той же об’єм.

Знання їх точного радіуса може розповісти нам більше про фізику, що відбувається всередині їх тіл. Місія NACER зможе визначити їх розмір з точністю до 5%.

Деякі з цих нейтронних зірок — швидкі позиціонери, звані пульсарами. Визначення часу кожної розгортки рентгенівських променів, схожих на маяк, може дати астрономам дуже докладний набір координат.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button