Земля

Архітектор спроектував іглу, які допоможуть пінгвінам пережити потепління (фото+відео)

Конструкція складається з іглу і системи охолодження: вона запобігає таненню льоду і підтримує комфортні для морських птахів умови. Це повинно допомогти їм жити та розмножуватися при високій температурі.

Іранський архітектор запропонував концепт іглу для пінгвінів / © Фонд Жака Ружері

Іранський архітектор Саджаді Навіді опублікував проєкт інноваційної системи, яка буде контролювати танення льодів в Антарктиді. Вона складається з двох компонентів: на крижаній поверхні розташується захищене від вітру іглу, де пінгвіни будуть збиратися в групи і грітися.

Під ним архітектор запропонував помістити систему охолодження. За задумом, вона повинна отримувати енергію від гойдаючих завдяки хвилям маятників і контролювати температуру поверхні та води. Кожен маятник буде здатний визначати, яку з іглу потрібно охолодити, і потім автоматично прикріплятися до ділянки льоду, яка тане. Навіді впевнений, що таким чином система виявиться здатною підтримувати комфортну для пінгвінів температуру – приблизно 45 градусів нижче нуля.

Презентація проєкту Саджаді Навіді

Саджаді Навіді розробив «Систему захисту пінгвінів» в рамках французького архітектурного конкурсу Фонду Жака Ружері. Проєкт зайняв сьоме місце в номінації «Інновації для океану». Архітектор сподівається, що його концепт втілиться в життя і допоможе створити більш комфортне середовище для імператорських пінгвінів.

Передбачається, що пінгвіни будуть збиратися в іглу і грітися / © Фонд Жака Ружері
Під кожним з іглу буде система охолодження / © Фонд Жака Ружері

Експерти відзначили, що технології, подібні до цієї, в майбутньому покажуть, наскільки далеко може зайти людина в дослідженні Антарктиди. За їх словами, пінгвіни вже почали пристосовуватися до зміни клімату, але втручання людей здатне перешкодити адаптації тварин. Так, загроза утворення занадто товстого крижаного покриву може відштовхувати пінгвінів вглиб континенту, все далі від океану – їх єдине джерело їжі.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button