Екологія

Арктика нагрівається в три рази швидше, ніж вся планета

Нове дослідження показало, що Арктика нагрівається в три рази швидше, ніж планета в цілому, і швидше, ніж вважали вчені.

Image by Free-Photos from Pixabay

Морський лід в Арктиці, схоже, страждає від підвищення температури, сильніше, ніж вважали дослідники. Кожна частка градуса має велике значення: ймовірність повного зникнення арктичних льодів зростає в 10 разів вище, якщо Земля нагріється на 2 ° C вище доіндустріального рівня.

Тривожний висновок зроблений зі звіту Програми моніторингу та оцінки Арктики (AMAP), приуроченого до міністерської зустрічі Арктичної ради в Рейк’явіку, на яку зібралися країни, чиї кордони знаходяться недалеко від регіону.

«Арктика – справжня гаряча точка проблеми зміни клімату» – заявив Джейсон Бокс, гляціолог Геологічної служби Данії і Гренландії.

Менш ніж за півстоліття, з 1971 по 2019 рік, середньорічна температура в Арктиці зросла на 3,1 ° C в порівнянні з 1 ° C в цілому на планеті.

На думку дослідників, поворотний момент настав у 2004 році, коли температура в Арктиці різко підвищилася з незрозумілої причини.

Згідно з прогнозами, до кінця століття очікується, що середні температури в Арктиці виростуть на 3,3-10 градусів у порівнянні із середніми показниками за період 1985-2014 рр.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button