Екологія

Exxon Mobil підтасовувало звіти по глобальному потеплінню

Влада штату Нью-Йорк веде розслідування достовірності результатів досліджень, проведених компанією Exxon Mobil в області глобальної зміни клімату на Землі і наслідків цього процесу для нафтового бізнесу, повідомила газета New York Times. При цьому для прогнозів власного майбутнього в Exxon Mobil користувалися іншими розрахунками.

За даними видання, прокуратура штату запросила від нафтового гіганта масу документації, в тому числі фінансові звіти і листування по електронній пошті. Йдеться про період мінімум в 10 років. На думку NYT, це розслідування може повторити за масштабами розгляд з виробниками тютюнових виробів. Слідство також може не обмежитися Exxon Mobil і включити з часом інші нафтогазові компанії США, інформує видання.

Про початок розслідування NYT повідомляє з посиланням на компетентне джерело. Офіційно Генеральна прокуратура Нью-Йорка поки не підтвердила ці відомості.

Віце-президент нафтової компанії Кеннет Коен визнав, що компанія отримала запит прокуратури і готує свою відповідь. При цьому він категорично відкинув підозри у змові або шахрайстві: “Ми однозначно відкидаємо припущення про те, що Exxon Mobil приховувала дослідження в галузі кліматичних змін”. Він вказав, що з 70-х років минулого століття одна з найбільших у світі нафтогазових компанії опублікувала десятки різних наукових робіт на цей рахунок і вичерпно розповідала акціонерам про те, якими наслідками загрожує глобальне потепління для діяльності фірми і стану її активів.

Коен, однак, визнав, що в 1990-і і 2000-і роки Exxon Mobil співпрацювала з організаціями, які публічно категорично заперечували небезпеку глобального потепління. Взаємодія грунтувалося на тому, що обидві сторони об’єднувала спільна мета – не допустити приєднання США до Кіотського протоколу. “У середині минулого десятиліття ми припинили фінансувати ці організації, так як вони робили основний наголос на невизначеності науки. Відверто кажучи, нам довелося відмовитися від підтримки цих організацій, які применшували справжній масштаб загрози”, – додав він.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button