Екологія

Warka Water – вода з нічого + відео

Брак прісної води – істотна проблема. В одній тільки Африці від цього страждають близько мільярда чоловік. Це питання привертає увагу благодійних організацій від Water.org до «Майкрософт». Багато компаній через фонди перераховують мільйони доларів на проведення наукових робіт з видобутку води або простій її доставці літаками.

air_warka_water_2_550

Особливість Африки полягає не тільки в її жаркому кліматі і відсутності рослинності. Основна проблема впровадження передових систем видобутку води – відсутність кваліфікованих кадрів серед місцевого населення для забезпечення працездатності складної техніки.

Читайте також: LifeStraw – безпечна питна вода

Практичний і простий доступ до питної води запропонували Артуро Вітторіо і Андреас Фоглер. Вони розробили пристрій під назвою Warka Water. Суть його в тому, щоб добувати воду з повітря. При цьому в конструкції немає складних елементів. Всі компоненти мають просту форму і виконані з доступного матеріалу.

Загальна висота конструкції – близько 10 метрів. Здалеку вона нагадує вазу. При першому погляді здається, що, крім епатажу, в конструкції нічого немає. Однак, це не так. Зовнішня частина фігури виконана з пружних стебел ситника. Основна вимога – встояти перед сильним натиском вітру при його одночасному пропущенні через конструкцію. Тому другий матеріал «вази» – нейлонова сітка, за формою нагадує китайський ліхтар. На ній накопичується роса. Потім вона стікає вниз – в контейнер, розташований в основі вежі, і вода проходить через труби до крана, з якого її можна набрати.

Нового в цій конструкції нічого немає – вона була продемонстрована кілька років тому студентом з Массачусетсу. Фоглер і Вітторіо лише сприяли здешевленню конструкції і підвищенню продуктивності.

Творці Warka Water відзначають, що в день їх установка може отримати до 100 літрів води. Цей показник може збільшуватися – з ростом різниці між денною та нічною температурою конденсація води відбувається швидше.

Читайте також: Вода з пляшок в 300 разів дорожче водопровідної

Сьогодні вартість однієї такої вежі становить порядку 500 доларів. При запуску масового виробництва розробники обіцяють знизити ціну, зробивши пристрій Warka Water максимально доступним.

[youtube]8QxDmFVJasE[/youtube]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button