Екологія

Арктика виділяє більше метану під час заморозків, а не під час потепління

Арктична тундра зберігає величезну кількість метану, що робить її важливим учасником глобального вуглецевого циклу. Саме цей регіон нагрівається швидше за все через зміни клімату. Вчені вирішили з’ясувати, як цикли замерзання-розмерзання ґрунту впливають на викиди метану навесні і восени. Результати дослідження публікує журнал Global Change Biology.

Image by Noel Bauza from Pixabay

За останнє сторіччя арктична тундра нагрівається швидше, ніж інші регіони світу. Висока температура прискорює розкладання органічного вуглецю в регіоні, що призводить до збільшення чистих викидів метану.

Через недостатню кількість даних, вчені не знають подробиці цього процесу. Наприклад, що спільного у викидах метану під час весняного танення в порівнянні з осіннім замерзанням? Чи впливають замерзання і відтавання на кількість викинутого метану?

Команда доктора Бао Тао з Інституту атмосферної фізики (IAP) Китайської академії наук (CAS) виявила, що на міжсезоння припадає близько чверті загальних річних викидів метану. Ґрунт навесні тане, а восени замерзає, але вчені не знали, як саме ці процеси впливають на викиди метану.

Нове дослідження підкреслює, що викиди метану восени в 3-4 рази вище, ніж навесні. У ґрунті вищий рівень вологості, мікробів і органічного вуглецю під час осінніх заморозків, ніж під час весняного танення. Саме ці умови і створюють сприятливе середовище для росту метаногенів , що і призводить до більших викидів парникових газів восени.

«Нове дослідження поліпшить наше розуміння балансу метану в Арктиці в залежності від пори року», – робить висновок доктор Сюй Сіян, співавтор роботи.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button