Екологія

Лемури можуть повністю зникнути з-за глобального потепління

Вже до 2070 року практично всі місця проживання мадагаскарських лемурів можуть зникнути. Це станеться, якщо не зупинити глобальне потепління і вирубку лісів, попередили американські екологи. Про дослідження вчених Університету Массачусетсу йдеться в статті, опублікованій в Nature Climate Change.

Щонайменше два види лемурів Мадагаскару можуть постраждати із-за вирубки лісів. Понад 90% їх середовища проживання може зникнути протягом 50 років з-за посилення ефектів глобального потепління, сказано в науковій роботі.

За словами вчених, лемури є єдиним засобом поширення насіння численних рідкісних рослин, що виростають в тропічних лісах Мадагаскару. Їх загибель призведе до знищення екосистем.

Varecia variegata і її близький родич Varecia rubra вже занесені до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи через полювання на них, втрати місць проживання, а також фрагментації лісів та інвазивних видів.

Понад 95% з 101 виду лемурів на Мадагаскарі в тій чи іншій мірі знаходяться під загрозою зникнення, що робить їх найбільш вразливою групою хребетних. На острівну країну припадає 5% унікальних у світі видів рослин і тварин.

«Являючись однією з найгарячіших точок біорізноманіття у світі, Мадагаскар відчуває всі основні загрози глобальних змін», – підкреслює один з авторів дослідження Тоні Лін Мореллі.

Досі глобальне потепління чинило менший вплив, ніж інші чинники зникнення, хоча одного градуса Цельсія протягом останнього століття було досить, щоб підштовхнути фауну і флору до більш сприятливому клімату.

Мадагаскар – одна з найбідніших держав у світі. У влади цієї країни навряд чи вистачить ресурсів, для того щоб вжити необхідні заходи щодо боротьби з глобальним потеплінням і зберегти зникаючі види тварин, уклали вчені.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button