Здоров'я

Тільки 58% європейців хочуть отримати вакцину від коронавируса

Вчені з Загребського університету провели опитування серед 25 тис. Жителів європейських країн. Вони з’ясували, що 42% респондентів не планували отримувати вакцину або не сформовані позицію з цього приводу.

Image by Gerd Altmann from Pixabay

Згідно з опитуванням 25 тис. учасників, тільки 58% респондентів по всій Європі готові отримати вакцину проти атипової пневмонії SARS-CoV-2. 16% не виявили зацікавлення, а 26% не планували проходити вакцинацію. Дослідники відзначають, що таке ставлення до вакцини може «вкрай утруднити» перехід до колективного імунітету в Європі.

Дослідники додали, що для того, щоб змінити ситуацію, потрібно проводити просвітницькі заходи у сфері охорони здоров’я на тему вакцинації. «Тільки просвіщаючи широку громадськість про користь, безпеку та ефективність вакцин, ми можемо сподіватися уникнути затягування пандемії», – відзначають вчені.

Країни з найвищим відсотком позитивних відповідей – це Данія (80%), Великобританія (79%), Португалія (75%), Італія (74%), Ірландія (73%), Нідерланди (73%) і Норвегія (72%). Навпаки, негативне ставлення до вакцини висловили жителі Угорщини (30%), Боснії і Герцеговини (32%), Чорногорії (34%), України (37%), Словаччині (40,9%), Румунії (44%) і Латвії (46%).

Вчені впевнені, що значне число європейських країн не зможе досягти порога колективного імунітету навіть при 100% ефективному використанню вакцини SARS-CoV-2. Вони відзначають, що для колективного імунітету потрібно різка зміна ставлення до вакцини до моменту її появи.

Дослідники також попереджають, що низький рівень вакцинації може мати серйозні медичні, соціальні та економічні наслідки через збільшення тривалості пандемії.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button