Екологія

Ручне прання знизило кількість мікропластику у воді

Сьогодні більшість людей, що живуть в містах, користуються пральними машинами. Але вони навіть не підозрюють, скільки мікропластику щороку скидають у Світовий океан. Дослідження опубліковано в журналі ACS es & t Water.

Сьогодні безліч живих організмів — від крихітного планктону до величезних китів – стали жертвами мікропластикового забруднення. Одне з головних джерел крихітних пластикових частинок, що потрапляють у Світовий океан, — синтетичні тканини, такі як поліестер і нейлон, з яких при машинному пранні відокремлюються мікроскопічні волокна, що змиваються в каналізацію.

Однак довгий час дослідники, які вивчають роль прання в утворенні мікропластикових частинок, не приділяли уваги ручному пранню, тоді як у багатьох країнах цей спосіб очищення одягу все ще досить поширений. Щоб заповнити цю прогалину, міжнародна група дослідників з Китаю та США оцінила та порівняла накопичення мікропластику у воді при машинному та ручному пранні виробів із синтетичної тканини.

Для порівняння синтетичну тканину прали вручну і в пральній машині, після чого оцінювали кількість частинок мікропластику у використаній воді. Виявилося, після ручного прання вода забруднена куди менше: однакові за розміром шматки однієї і тієї ж тканини залишили після себе в середньому 1853 мікрочастинки пластику при ручному пранні і 23 723 мікрочастинки при машинному пранні.

За загальною вагою виділеного мікропластика машинне прання виявилася “брудніше” ручного майже в п’ять разів. І навпаки, навіть використання миючих засобів, пральної дошки і попереднього замочування несуттєво збільшували кількість мікроволокон, що виділяються тоді як температура і кількість використовуваної води взагалі не вплинули на цей параметр.

Іншими словами, ручне прання виявилася набагато більш “зеленим” способом підтримувати в чистоті свій одяг, ніж машинне. Як підсумок, щоб наносити якомога менше шкоди навколишньому середовищу, можна час від часу замінювати машинне прання на ручне (особливо коли накопичених речей небагато), прати тільки при заповненні білизняний кошика (це дозволить знизити загальне число прань) і використовувати більш короткі режими прання.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button