Технології

Асфальт з домішком графена допоможе зміцнити дорожнє покриття у Великобританії

Одна з багатьох областей, в яких знаходить застосування графен — це зміцнення будівельних матеріалів, таких як бетон і асфальт. Перше у своєму роді випробування, яке проводиться зараз, спрямоване на те, щоб поліпшити дорожнє покриття на одній з головних вулиць Великобританії.

Що складається з одного листа атомів вуглецю, розташованих у вигляді сот, графен володіє неймовірною міцністю і гнучкістю. Впроваджуючи його в такі матеріали, як асфальт, вчені сподіваються розробити дорожні покриття, які будуть служити набагато довше і, отже, будуть дешевше в обслуговуванні.

Ще у 2017 році італійські компанії розробили асфальтовий матеріал з добавкою графену, щоб знизити ймовірність його розм’якшення на спеці та розтріскування на холоді при високих навантаженнях. Цей продукт, відомий як Gipave, також містить пластикові гранули та нещодавно був розкатаний по дорогах Великобританії в рамках практичних випробувань.

Як повідомляє BBC, це нове випробування відрізняється тим, що National Highways додасть графен в суміш прямо на місці. Дорожня адміністрація зішкребе існуючий асфальт уздовж трьохмильної (4,8 км) ділянки дороги A1 на півночі, додасть необроблений графен, а потім нанесе свіжу суміш на поверхню.

“Лабораторні випробування увінчалися успіхом, і випробування на місцях в Нортумберленді стануть першим у світі застосуванням графену в дорожньому виробництві, що зміцнює нашу прихильність інноваціям і допомагає підштовхнути галузь до більш екологічного обслуговування за допомогою довговічних рішень”, — заявив Грем Ватт, менеджер з управління активами National Highways.

Випробування проводяться за участю дослідників з Манчестерського університету, де графен був вперше виділений ще у 2004 році. З тої пори вчені університету продовжували відкривати захоплюючі нові властивості матеріалу і розширювати можливості його застосування.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments