Технології

Нова ВЯМ Anthropic потужніша за GPT-4o і Gemini

Anthropic представила нову модель Claude 3.5 Sonnet, що може зрівнятися або перевершити GPT-4o і Gemini за широким колом завдань.

Спілкування з Claude виходить за рамки простого обміну текстом – можна прикріплювати файли і зображення, щоб модель їх інтерпретувала і витягувала інформацію. Тепер це не просто чат-бот: у нього з’явився робочий простір, у якому користувач може редагувати отриманий результат, наприклад, код або електронний лист, не переходячи в інші програми. Ще у Claude покращилося почуття гумору, а манера спілкування стала більш “людяною”. Нова модель уже доступна для користувачів Claude у веб-версії та на iOS. Також Anthropic надає її розробникам.

Нова версія ШІ-моделі Claude Sonnet 3.5 від Anthropic отримала функцію під назвою Artifacts. По суті, це інтерактивне вікно попереднього перегляду, розташоване поруч із вікном чату. Воно являє собою спільний робочий простір. Artifacts дає змогу переглядати результати запитів до Claude і взаємодіяти з ними. Якщо модель напише електронного листа, користувач зможе редагувати його там же, замість того, щоб копіювати в текстовий редактор.

Claude Sonnet 3.5 стає чимось більшим, ніж просто чат-бот. У пресрелізі, присвяченому анонсу нової моделі, Anthropic повідомляє про плани перетворити Claude на інструмент для компаній, що дає змогу “безпечно централізувати знання, документи та поточну роботу в єдиному спільному просторі”. Цей опис більше відповідає функціоналу Notion або Slack, ніж ChatGPT, з моделями Anthropic в якості центрального елемента всієї системи.

Спілкування з Claude виходить за рамки простого обміну текстом. Можна прикріплювати файли та зображення, щоб Claude їх інтерпретував і витягував інформацію. Також можна запросити зображення у форматі SVG (векторна графіка, по суті, зручні для веб-сайтів картинки), які можна безпосередньо вставити в код або перетворити на слайд-шоу. Навіть є можливість створювати прості ігри. Обмежень немає, все залежить від фантазії користувача.

Claude 3.5 Sonnet буде набагато краще писати і перекладати код, обробляти багатоетапні робочі процеси, інтерпретувати діаграми і графіки та транскрибувати текст із зображень. Модель краще розуміє гумор і спілкується більш “людяно”. Ця версія швидша за свою попередницю Claude Opus 3.0 удвічі та розумніша на кілька відсотків. За даними Anthropic, вона перевершує GPT-4o, Gemini 1.5 Pro і Llama 3 за сімома з дев’яти загальних показників і чотирма з п’яти показників розпізнавання образів.

Claude 3.5 Sonnet також вирізняється більш економічною роботою. Вартість Sonnet становить $3 за мільйон вхідних токенів і $15 за мільйон вихідних токенів, за умови вікна контексту 200 000 токенів. Для порівняння, GPT-4o коштує $5 за мільйон вхідних токенів і $15 за мільйон вихідних.

Швидкість прогресу в цій галузі вражає: у березні Anthropic запустила Claude 3 Opus, заявивши, що чат-бот не поступається GPT-4 і Gemini 1.0. Однак незабаром OpenAI і Google представили досконаліші версії своїх моделей. Зараз Anthropic зробила черговий крок, і, безсумнівно, її конкуренти теж не забарилися відповісти.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button