Людина

Понад 200 млн людей доведеться покинути свої будинки ще до 2050 року

Скорочення сільськогосподарського виробництва, нестача води та підвищення рівня моря призведуть до того, що до 2050 року майже 216 млн осіб покинуть свої будинки та мігрують. Про це повідомляє агентство “Франс-Прес» з посиланням на дані Світового банку.

власний будинок
© fainaidea.com

Світовий банк опублікував звіт, в якому експерти оцінили потенційні втрати від підвищення глобальної температури.

“Зміна клімату стає все більш потужною рушійною силою міграції”, – йдеться у звіті. Брак продовольства і води поряд з підвищенням рівня моря підкреслює, що діяти треба прямо зараз, «оскільки засоби до існування і добробут людей стають все більш важкими».

“Без рішучих дій можуть виникнути «гарячі точки» кліматичної міграції протягом наступного десятиліття”, попереджає Юрген Фогеле, віцепрезидент Світового банку зі сталого розвитку. Вже до 2050 року люди покинуть місця, які більше не зможуть забезпечувати їх ресурсами, і відправляться в інші райони.

При цьому Фогеле зазначає, що “якщо країни зараз почнуть скорочувати викиди парникових газів, усувати прогалини в розвитку, відновлювати життєво важливі екосистеми і допомагати людям адаптуватися, внутрішня кліматична міграція скоротиться на 80% — до 44 млн осіб до 2050 року”.

Згідно зі звітом, через зміну клімату число мігрантів до 2050 року зросте до 86 млн в Африці на південь від Сахари, 49 млн у Східній Азії й Тихоокеанському регіоні, 40 млн у Південній Азії, 19 млн у Північній Африці, 17 млн у Латинській Америці та 5 млн у Східній Європі й Центральній Азії.

У доповіді основна увага приділяється питанням доступу до води в Північній Африці. Наприклад, місто Олександрія в Єгипті, а також східна і західна частини дельти річки Ніл “можуть стати гарячими точками еміграції через зниження доступності води й підвищення рівня моря». При цьому столиці країн регіону стануть “кліматичними центрами міграції”.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button