Наука

Ассірійські астрологи описали найдавнішу сонячну бурю. Вона пробила дірку в озоновому шарі Землі!

Група вчених з Японії і Великобританії виявила ассирійські глиняні таблички VII століття до нашої ери з описом найдревнішого відомого опису сонячної бурі.

Попередні дослідження кілька разів вказували на сліди потужної сонячної бурі, яка сталася 2,7 тис. років тому, її сліди виявили в стародавніх льодах і річних кільцях дерев.

Опис цієї бурі знайшлося і в ассирійських глиняних табличках з розповідями про життя стародавньої Месопотамії. У цих табличках виявлені три описи, які дуже схожі на полярні сяйва під час потужних магнітних бур.

У табличках, датованих з 679 до 655 років до нашої ери, йдеться про червоні відсвічування і хмари на небі. При цьому Ассирія знаходиться на півдні, і незважаючи на це, в цьому регіоні люди могли бачити північне сяйво. Також в VII столітті до нашої ери магнітний полюс Землі знаходився набагато ближче до Месопотамії, ніж зараз. Крім того, буря була настільки сильною, що могла зробити дірку в озоновому шарі Землі.

Опис сонячної бурі у VII столітті до нашої ери корелює з вмістом радіоактивних ізотопів у стародавніх льодах і зрізах дерев. Зараз вчені збираються шукати сліди цієї бурі в інших історичних джерелах.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments